DANNY TENAGLIA // 29.05.14

מועדון הבלוק גאה ומתרגש להציג:

Thursday May 29 at The Block
- - - - - - - - - - - - - - - - -
DANNY TENAGLIA
NYC
- - - - - - - - - - - - - - - - -
Partok :: Tal Cohen
- - - - - - - - - - - - - - - - -
and for the first time at The Block
Main Room - The Squat - The Lounge
Same Sound Signal Across All Floors!
- - - - - - - - - - - - - - - - -
כרטיסים במחיר מוזל במיוחד, ללא דמי טיפול:
הבטיחו את מקומכם לפני שהמחיר יעלה: http://bit.ly/1hJE1Y6
מכירה מוקדמת לכרטיסי חבר: http://bit.ly/1h3JP9P
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
כרטיסים ניתן להשיג גם במקומות הבאים בתל אביב
Tickets are also available at the following locations in TLV
Hummus Abu Dabbi - 81 King George st||חומוס אבו דאבי - קינג ג'ורג' 81
Mersand Caffe - 70 Ben Yehuda st ||קפה מרסנד - בן יהודה 70
The Bun - 18 Hilel HaZaken st ||דה באן - הלל הזקן 18
Café Kaymak – Levinski 49 ||קפה קאימק – לוינסקי 49
Kuli Alma- Mikve Iseral 10 ||כולי עלמא - מקווה ישראל 10 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Ladies and gentlemen
Welcome to The Tunnel
I'm your DJ

זה היה באמצע שנות ה-90, בעידן הפרה-היסטורי שלפני פייסבוק, יוטיוב ורזידנט אדוויזר, כששמועות על די.ג'יי אמריקאי מכושף העושה לאנשים משהו שאף אחד אחר לא מצליח לעשות, החלו להגיע אל מחוץ לגבולות סצינת האנדרגראונד של ניו יורק. קלאברים סיפרו על יכולות מיקסוס לא אנושיות, על טלפטיה מהעמדה לרחבה, על סטים שנמשכים 10 שעות ויותר ועל הגרובים המודרניים, אבל קלסיים, המהפנטים ביותר שנשמעו אי פעם יוצאים מרמקולים.

בשנים האחרונות של המילניום הקודם, התפרסמו הריליסים Elements, Music Is The Answer, האלבום המופתי Tourism, והסט הראשון שלו לסדרת האוספים הבריטית, גלובל אנדרגראונד, וביססו את מעמדו של התקליטן האמריקאי האגדי כסופרסטאר בינלאומי הזוכה להערצה בכל רחבי הפלנטה, אבל ההצלחה לא הגיעה בעקבות עוד ריליס בלייבל ענק, סיבוב הופעות בינלאומי, או רמיקס שהפך ללהיט רדיו, היא נבנתה על גבי אלפי סיפורים אישיים של אוהבי מוזיקה מכל העולם. תגליות סודיות של רקדנים, רכישה אקראית בחנות התקליטים, או לילה שהפך באופן לא צפוי לקסם. אלפי אנשים שעברו את החוויה הפרטית שלהם עם דני טנגליה.

באפריל 2012, הוכתה הסצינה האלקטרונית בהלם, כשטנגליה הודיע שהוא מבטל את כל הגיגים העתידיים שלו ופורש מתקלוט עד להודעה חדשה. הוא כתב שלא יחזור לנגן עד שלא ירגיש מוכן לכך.

"היו אנשים שאמרו שעברתי ניתוח לשינוי מין, שאני אלכוהוליסט, או מכור לקוקאין." הוא מספר בראיון שנערך יותר משנה לאחר מכן, כשחזר לתקלט בגיגים ספורים שנבחרו בפינצטה. "אם זו הייתה האמת, הייתי מספיק אמיץ כדי להגיד - כן, יש לי את הבעיה הזו, אבל אלכוהול וסמים מעולם לא היו הבעיות שלי, תודה לאל. הדברים שהציקו לי היו קשורים לרגשות אנושיים, לאנשים שאיבדתי במשפחה, ולתחושה של חוסר וודאות לגבי העתיד של מוזיקת הדאנס האלקטרונית בתקופה בה היא נהיית יותר ויותר פופולרית. לפעמים צריך לעשות הפסקה כדי להתחיל מחדש. רציתי לבדוק את המקום שלי בעולם הזה, כי בסוף היום, אני עדיין רואה את עצמי כילד מברוקלין, ניו יורק, ולמרות שניגנתי בחלק מהבמות הגדולות ביותר בעולם ב-15 השנים האחרונות, הלב שלי נמצא עדיין במועדונים האינטימיים."

השנים בהן שבר כל שיא שניתן לשבור, קיבל את עמדת הרזידנט בחלק מהמועדונים החשובים בתעשייה, הוציא תחת ידיו ריליסים מופתיים שהשפיעו על רבבות בליינים, מפיקים ותקליטנים, והדביק את הפלנטה במגפת טנגליה בלתי ניתנת לחיסון, לא שינו את ליבו של הילד שבתחילת שנות ה-70 בניו יורק הרגיש את מגע הויניל בידיו בפעם הראשונה, והחל לבנות את אוסף התקליטים שיהפוך להיות לאחד מהאוספים המפורסמים ביותר בהיסטוריה. הילד שבסוף מסיבות יורד מהעמדה כדי לרקוד עם הקהל, ושהתשוקה שלו למוזיקה ולריקוד, בוערת בתוכו כמו לפיד המראה לכולנו את הדרך.

כיום, עושה רושם שטנגליה רעב מתמיד. באוקטובר 2013 הגיעו לברלין משלחות בליינים מכל רחבי העולם, כדי לשמוע את הופעת הבכורה המדוברת של המאסטרו מניו יורק במועדון הברגהיין והפנורמה בר. טנגליה ניגן שני סטים של 5 שעות כל אחד מול קהל עצום ומרוגש, האחד בברגהיין - עם טכנו עדכני, אפל והיפנוטי, ללא רחמים וללא פשרות, כאילו הוא אחד מהרזידנטים הוותיקים של המועדון, והשני בפנורמה בר, עם דיפ האוס סקסי ולא פחות מעודכן, שהשאיר את הבליינים של המוסד הברלינאי פעורי פה. ההנהלה כל כך התרשמה, שהתאריך הבא נקבע במקום ובאפריל 2014 הוא הגיע שוב לברלין וניגן שוב שני סטים באותה המתכונת.

בחמישי, ה-29 למאי, דני טנגליה מגיע להופעת בכורה במועדון הבלוק. תנו לו את קבלת הפנים שמגיעה לו, ואולי הוא יחזור בקרוב גם אלינו.

שימו לב - מומלץ לבטל תוכניות ליום שלאחר מכן, ולישון טוב לפני שאתם יוצאים!

לינקים:
ההבנה האינטואיטיבית, הנדירה והעמוקה של טנגליה את הרחבה, משתקפת בכל ביט שהוא מפיק ובכל לופ מונוטוני שיודע לפגוע בדיוק במקומות הנכונים כדי להפוך את המאזין למכונת ריקוד משומנת.

אולי ההמנון הקאנוני ביותר של תרבות המועדונים מאז ומעולם, עם המסר הפשוט והברור ביותר שנשמע אי פעם על רחבת ריקודים: Music is the answer.

מפגש הפסגה של גרייס ג'ונס עם דני טנגליה. מאסטרפיס.

ב-1985 עבר דני הצעיר למיאמי, שם החל בקריירה מצליחה כרזידנט מועדון הצ'ירס, ולימד את המקומיים את יסודות ההאוס הקלסיים של ניו יורק ושיקאגו. אבל לאחר 5 שנים החליט לחזור הביתה, אל התפוח הגדול, כדי להתחיל להפיק מוזיקה בעצמו, ופרסם שורה של רמיקסים לג'אמריקוואי, מדונה ואחרים. זה אחד מהריליסים הראשונים שהגדירו סאונד חדש שלא נשמע במועדונים עד אז:
https://www.youtube.com/watch?v=w0byaC0F-i8

ב-1996, אחרי רומן קצר עם הסופרקלאב הניו יורקי רוקסי, הפך טנגליה לרזידנט ימי שבת במועדון הטווילו, ובתקופה שניו יורק הלכה שווי אחרי המנוני דיווה של חדרים גדולים, ניגן דווקא גרוביים מינימליים וטכנואידים יותר שהגיעו מאולפנים באירופה. כשעבר למועדון ה-Tunnel ב-1998 זה היה אחרי שהוציא את אחת מהקלסיקות הגדולות של המוזיקה האלקטרונית, Elements, המנון שגרם ללסט הקולקטיבית של סצינת האנדרגראונד להישמט. עם קולו המהדהד שמספק את הקריינות, טנגליה מוליך את המאזין דרך כל המרכיבים השונים של הטראק בזמן אמת, מתחיל מהקיק, ללופ התופים, למכת הסנר, הוא עורם את השכבות אחת על גבי השניה, עד שהקטע מתפוצץ באנרגיה אפלה של מקצבים עשירים. לצד המנוני הרדיו הראוותניים של התקופה, הפשטות של Elements הרגישה כמו התגלות.
(בגרסה מאוחרת יותר, כשכבר היה רזידנט בטאנל, שינה טנגליה ההתחלה מ-Welcome to the club ל-Welcome to The Tunnle)

לקראת מפנה המילניום, החליט טנגליה לעזוב את הרזידנסי בטאנל ולעבור למועדון הקרוב יותר לרוח הפאראדייס גאראז', הוינל, שהיה בערך שליש מגודלו של הטאנל. שם יסד את הערב שלו Be Yourself על שם הקלסיקה שלו עם הזמרת Celeda.
Be Yourself היא המנטרה של דני עד היום, ואחד ממרסקי הרחבות הגדולים ביותר בארסנל שלו. 

במועדון הויניל פרש טנגליה את כנפיו כתקליטן מול קהילה שהלכה איתו לאן שלקח אותם, הוא יכול היה לנגן שעתיים של טכנו בלתי מתפשר, ובאותה מידה לנגן תקליטים ישנים של מייקל ג'קסון, לקחת את המיקרופון לידו ולספר לקהל על הקטע הבא שהוא עומד לנגן, או לבקש מהתאורן לכבות את כל האורות ולהאיר מהעמדה עם הפנס המפורסם שלו, מטריף את הקהל לשיאים של שחרור רוחני וגופני.
אחת מהרמיקסים הקלסיים שלו מאותה תקופה. קתרזיס. כל מילה אחרת מיותרת. Finally
ובגרסה הנוספת בשם המתאים: Danny Tenaglia Return To Paradise Mix

Athens, הסט שלו לסדרת האוספים הבריטית Global Underground שיצא בשנת 1999 נשאר עד היום אחד מהסטים האפלים, המוזרים, והסקסיים ביותר שאי פעם התפרסמו. זה גם היה הדיסק שהזניק את הקריירה של מיס קיטן, שהקלסיקה שלה "פרנק סינטרה" מופיעה לקראת סוף הסט.

שנה מאוחר יותר, בווינטר קונפרנס במיאמי, נשברו כבלי האגו של תרבות הדי.ג'ייז, כשענקים כמו קארל קוקס והצמד דיפ דיש רקדו על רמקולים במסיבה השנתית של טנגליה במועדון הספייס שזה עתה נפתח שם, פאטבוי סלים התמנגל במרפסת והתעשייה כולה נתנה כבוד לאגדה מניו יורק. זה היה אחד מהרמיקסים שלו שהעיפו את את הגג.
גרין ולווט בגרסת טנגליה.

דרמה בבניה מושלמת מתוך האלבום Tourism

הגדיר מחדש את המוזיקה לאפטר-האוורס באור השמש. קטע שרוקדים עם כל ס"מ בגוף.

מסוג הקטעים שכל פעם שייצא לכם לשמוע אותו ברחבה כלשהי, החווייה תחקק בזכרונכם לנצח. מופת של רגש.

טנגליה וג'ורג'יו מורודר

הרמיקס המופתי לדפש מוד

קלסיקה של ריחוף על ענן

וגם כאשר זה לא לרחבה, זה וואו. טנגליה ברמיקס דאון טמפו שגם הפך למיתולוגי ל- Little Fluffy Clouds.

דיאד סאונדורום העיף את הרחבה בביקור הראשון שלו בבלוק עם הקטע הבא של טנגליה:

בונוס!

סטים וראיונות

הבוילר רום שלו משנה שעברה. וואו.

הפודקאסט לרזידנט אדווייזור

סט מהקיץ האחרון באיביזה

עוד סט מדהים מ-2013

ראיון מרתק עם DMC מגאזין

סט מופתי שנחשב אבן דרך בהתפתחות המוזיקה האלקטרונית-
 Danny Tenaglia - Athens - Global Undergroun 010 - CD1

הגלובל אנדרגראונד השני:

למעמיקים, האזנה לראיון של מעל שעה שערך לפני חצי שנה עם רזידנט אדוויזור על העבר, ההווה והעתיד.

הקלטה נדירה של סט מלונדון מ- 1993

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.